CR0603J120KP05Z
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
CR0603J120KP05Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 120 kΩ 5 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.5 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance120 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C